Gabi Guimaraes’ten duygulandıran Zehra Güneş cevabı! ‘3 saat ağladım’

VakıfBank’ta 5 yıl forma giyen Brezilyalı yıldız Gabi Guimaraes sarı-siyahlı kulübün kanalına açıklamalarda bulundu. Brezilyalı yıldız; Guidetti, Zehra Güneş ve Cansu Özbay ile ilgili sorulara cevap verdi.

GABİ: 3 SAAT AĞLADIM
Gabi Guimaraes, Vakıfbank’tan neden ayrıldığı hakkında şunları söyledi: Nedenler üzerinde çok durmayacağım. Kolay bir karar olmadığını söyleyebilirim. Ailemle ve benim için önemli olan kişilerle konuştum. Vakıfbank, Giovanni ve herkesle dürüsçe konuşabildiğim için mutluyum. Kararıma saygı duydular. Bu benim için çok önemliydi. Kolay değildi biliyorum ama yeni bir challenge için hazır olduğumu hissediyorum. Bence şu an bu kariyerim için önemli.

Ağladığını söylediği videoyu bana gönderdiklerinde ben de üç saat ağladım. Giovanni bana çok şey ifade ediyor. Giovanni ile ilk toplantımı hatırlıyorum. Ne kadar gergin olduğumu ve korktuğumu hissettiğini biliyordum. Özür dilerim. Tüm hayallerimi ve her şeyimi biliyordu. Bana ne kadar inandığını hatırlıyorum. Bunu en başında dedi. İyi bir karakterin var dedi. İleride iyi bir lider olabileceğimi söyledi. Bana çok güvendi ve farklı hissettim.

‘GUIDETTI HAYATIMI DEĞİŞTİRDİ’
O toplantıdan sonra istediğim her şeyi yapabilirim, bu takımda harika işler yapabilirim dedim. Sonrasında olanlar oldu, kazandık da kaybettik de ama bu takımda kendimden hiç şüphe etmedim. Bunun birçok sebebi var ama ilk sebebi Giovanni. Beni her gün zorladığı için. Bana gerçekten çok güvendi aynı zamanda beni zorladı. Beni her zaman daha fazlası için zorladı. Onunla beş yıl boyunca çalışma fırsatım olduğu için çok şanslıyım.

Hayatımı gerçekten değiştirdi. Koç ve oyuncu ilişkisi gibi değil büyük bir arkadaşlığımız var. Onu ailemden biri olarak görüyorum. Kariyerimi değiştirdi. Bu takımda başardığım çoğu şey onun sayesinde oldu. Herkes onunla çalışmalı. Ona her zaman minnettar olacağım.

GUIDETTI: GABİ EŞSİZ
Bugün üzücü bir gün. Çünkü kaptanımızı, harika bir oyuncuyu ve olağanüstü bir insanı kaybediyoruz. Eminim sahada gösterdiğinden çok daha fazlası olduğunun herkes farkındadır. Herkes için en önemli maçın son topuna kadar her zaman oradaydı. Hiçbir zaman hiçbir şeye hayır demedi. O gerçekten eşsiz. Bu voleybol camiasının her zaman hatırlayacağı birisi. Vakıfbank ailesi onu her zaman hatırlayacaktır çünkü kendini her şeyiyle, %100’ü ile adadı. Bu saha dışı için de geçerli. Ona teşekkür ederim.

GABİ: ZEHRA GÜNEŞ’E BAKARDIM VE HADİ YAPALIM DERDİ
‘Vakıfbank’ta takım arkadaşı olarak ismini anmak istediğin biri var mı?’ sorusuna Gabi şu yanıtı verdi:
Çok fazla var. Birinin ismini unutmak istemem. Ama bazı oyuncular; Zehra, Cansu gibi. Diğerlerinin onları sevmediğimi düşünmelerini istemem. Özellikle Chiaka. Ama Zehra ve Cansu ile 5 yıl oynadım. Bir süre sonra bağ kurduk. Sadece birbirimize bakmamız yeterliydi. Bir şey söylememize gerek yoktu. Cansu’ya bakardım ve o anlardı, hazırım derdi. Zehra’ya bakardım ve hadi yapalım derdi.

Bir noktadan sonra bana dokunduklarında, sarıldıklarında bu bana çok fazla güven verdi. Onlara çok saygı duyuyorum. Dünyadaki en iyi oyunculardan olduklarını biliyorum. Ama benim için sahip olduğum en iyi arkadaşlardan ikisi. Onlara her şey için teşekkür etmek istiyorum.

FENERBAHÇE VE GALATASARAY TARAFTARLARI İLE DİYALOĞU
Buradaki insanları asla unutmayacağım. Özellikle Türkleri. Sadece Vakıfbank taraftarı da değil. Sokaktan geçerken kaç kez Galatasaraylıyım, Fenerbahçeliyim, başka bir takımlıyım ama seni bir insan ve oyuncu olarak destekliyorum diyenler oldu. Bu benim için çok şey ifade ediyor.

O yüzden her zaman onlara minnettarım ve kızgınlıklarını gerçekten anlıyorum. Size çok minnettarım ve sizi hep kalpten seveceğim. Umarım bir gün sizi tekrar görmeye ve harika zaman geçirmeye geleceğim

FORMAMIN ASILMASI AKLIMDAN GEÇTİ
Gözde ve Melis’in formalarının yanında kendi formanı asılı olarak hayal ettin mi?
Tabii ki, bu bir an aklımdan geçti. Hak etmiyorum demiyorum. Ama onların bu kulüpte yaptıkları çok farklı, gerçekten özeller. Ben bunu başaramadım ya da bu kulüp için özel bir şey yapmadım diyemem. Ama bu tamamen farklı. Onlarınkiyle benimkini aynı yere koyamam. Onlar orada olmayı hak ediyor. Yaptıkları şey tamamen farklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir